Śladami Napoleona i bitwy, która zmieniła Europę

Dlaczego Morawy Południowe są tak licznie odwiedzane przez turystów z Francji i innych krajów? Odpowiedź jest prosta – z powodu Napoleona! Bitwa pod Austerlitz, a także bitwa pod Znojmem, należą do najsłynniejszych bitew w historii Europy i świata.

Więcej


Wyrusz na wyprawę śladami Napoleona i rozejrzyj się po dawnych polach bitew jak strateg. Odwiedź niezwykłe pomniki, odkryj miejsca pamięci owiane legendami. Jesteś fanem historii wojskowości? A może chcesz potraktować tę wyprawę po prostu jako rodzinną wycieczkę pieszą lub rowerową? Mamy propozycje dla każdego. Wystarczy wybrać.

Historia walk napoleońskich

To właśnie na Morawach Południowych starły się armie trzech największych europejskich władców – cesarza Napoleona, cara Aleksandra I oraz cesarza Franciszka I. Te historyczne wydarzenia pozostawiły niezacieralny ślad w krajobrazie i losach tutejszych mieszkańców.

Projekt AUSTERLITZ

Dla miłośników historii wojskowości w najdrobniejszych szczegółach. Poznaj historyczne wydarzenia z czasów Pierwszego Cesarstwa Francuskiego w odniesieniu do ziem czeskich. Projekt podtrzymuje tradycje napoleońskie, organizując coroczne inscenizacje historycznych bitew.

O projekcie

Śladami Napoleona

Morawy Południowe oferują wiele miejsc związanych z Napoleonem i jego armiami. Dla miłośników turystyki rowerowej przygotowano kilka tras rowerowych, rodziny z dziećmi mogą dotrzeć w poszczególne miejsca pieszo lub samochodem. Jako bonus dorzucamy „ciche“ wskazówki dla osób zainteresowanych jeszcze większą liczbą zabytków związanych z ikonicznym przywódcą.

Propozycje wycieczek

 

       

   Główny partner medialny

           

        Partner                  Partner  

znaleziono 2 wydarzeń
sortuj wg
  • popularność
  • data
  • nazwa

typ działania

Region

Znojmo-Znaim 1809-2024

10. 7. — 14. 7. '24

W dniach 10 i 11 lipca 2024 r. będziemy obchodzić 215. rocznicę ostatniej bitwy wojny Piątej Koalicji Antyfrancuskiej z 1809 r., bitwy pod Znojmem.

pokaż

Bitwa pod Znojmem 1809

5. 7. — 6. 7. '24

W 1809 r. w pobliżu Znojma miała miejsce ważna bitwa napoleońska, w której armia austriacka starła się z przeważającymi siłami Francji i jej sojuszników.

pokaż