ZabytkiMoraw Południowych

Możesz na własne oczy zobaczyć prehistoryczną figurkę, doskonale zachowane, jak i zrujnowane zamki oraz funkcjonalistyczną perełkę Tugendhatów. Świat może nam zazdrościć, my możemy być dumni. Przyjdź i zobacz!

wybierz zabytek

znaleziono 77 miejsc
sortuj wg
  • popularność
  • odległość
  • nazwa

typ zabytku

Region

Miasto Mikulov

Malownicze miasteczko, leżące pośród winnic, naszpikowane jest zabytkami i lokalami z wyśmienitą kuchnią. A ta okolica….

pokaż

Miasto Znojmo

Poza metrem czy Legolandem w Znojmie można znaleźć praktycznie wszystko – od podziemnego labiryntu przez park narodowy aż po wino rozkoszne niczym niebiański nektar.

pokaż

Ruiny Dívčí Hrady (Děvičky) w Pavlovie

Prawdziwe średniowieczne ruiny. Zanim nagrodzą Cię strategicznymi widokami na wszystkie strony świata, zdążysz dostać porządnej zadyszki. 100x warte wysiłku!

pokaż

Wenus z Dolních Věstonic

Urzekająco piękna figurka wypalona z gliny przyniosła do tej małej południowomorawskiej wioski poruszenie światowego formatu. Dlaczego tak fascynuje?

pokaż

Klasztor Rosa Coeli w Dolních Kounicach

Klasztor został założony w 1181 roku przez Wilhelma z Pulína – jako zadośćuczynienie za ekscesy wojenne – dla sióstr ze zgromadzenia norbertanek.

pokaż

Pałac Lednice

Perła Moraw Południowych, jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Czechach, zabytek UNESCO. A wokół mnóstwo kolejnych atrakcji turystycznych.

pokaż