Wyprawy na 4 kołach

Co może być lepszego od podróżowania samolotem? Wakacje w kamperze! Nie trzeba martwić się brakiem miejsc w hotelach czy pensjonatach, wszystko ma się pod ręką. To trochę tak, jakby mieć w kieszeni kawałek domu, tyle że za drzwiami codziennie czeka coś nowego.

objeżdżaj, doświadczaj


Odkryliśmy magię podróżowania kamperem. Morawy Południowe mają tę zaletę, że znalezienie miejsca na nocleg nie jest dramatem jak w przypadku niektórych krajów Europy Zachodniej. Specjalnie dla was odkryliśmy te najlepsze. Wszystko przetestowało na własnej skórze troje influencerów. Znaleźliśmy nie tylko fantastyczne miejscówki na nocleg w kamperze, ale również miejsca, w których można dobrze zjeść i kupić lokalne produkty oraz atrakcje, których nie można przegapić. Krótko mówiąc, są to podróżnicze i gastronomiczne road tripy.

Nie masz własnego kampera? My wysłaliśmy influencerów w pojazdach wypożyczonych od Karavany Česko i był to świetny wybór. Dla każdego przygotowaliśmy inny 4-dniowy plan podróży i wrażeń. Możesz wyruszyć trasą wybranego influencera lub zaplanować swoją własną, korzystając z naszych propozycji. Jest w czym wybierać.

wyprawa #1 – Kompleks Lednice-Valtice

Ten road trip prowadzi przez atrakcje przyrodnicze i historię Moraw Południowych, ponieważ i jedno, i drugie to ekstraklasa. Czeski duet Travel at Earth przekonał się, że zwiedzanie słynnego „liechtensteińskiego kompleksu“ oraz Pálavy kamperem to świetny pomysł.

wyprawa #2 - Słowacko

Influencerka rodem ze Słowacji, Adriana Žiačková, sprawdziła w realu, że podróżowanie kamperem w poszukiwaniu tradycji, folkloru i lokalnych przysmaków to prawdziwa frajda nawet z dziećmi. I choć nie mogą one po drodze kosztować wina i piwa, to kanał Baty z pewnością im się spodoba.

wyprawa #3 – Morawski Kras i Znojmo

Eliška Hudcová najbardziej nie mogła się doczekać degustacji wina. A ponieważ jest poszukiwaczką przygód, stworzyliśmy dla niej program, w którym statyczne (ale wspaniałe) perełki architektury przeplatają się z atrakcjami podnoszącymi poziom adrenaliny, takimi jak np. speleoferrata. Nie mogło oczywiście zabraknąć pysznego jedzenia.

Nadal się wahasz?

Spodziewaliśmy się, że road tripy kamperem to będzie coś, ale że aż tak… Chcesz zobaczyć szczegóły, zdjęcia, filmy? Przebieg wypraw był relacjonowany na Instagramie @southmoravia, znajdziesz je w wyróżnionych relacjach.

chcę zobaczyć