Pomnik Mogiła Pokoju

W tym miejscu po raz pierwszy w Europie oddano hołd wszystkim ofiarom krwawego konfliktu bez wyjątku. Również Ty możesz tu uczcić poległych w bitwie…

więcej informacji do ulubionychNasze aktualne polecajki

A tutaj już byłeś?

Znaleźliśmy więcej miejsc, które mogłyby Ci się spodobać. Sprawdź jakie.

znaleziono 12 miejsc

Pomnik na Žurániu

Jedno z charakterystycznych miejsc na słynnym polu bitwy trzech cesarzy, w którym można poczuć atmosferę wydarzeń pamiętnego roku 1805.

pokaż

Santon

Bitwę trzech cesarzy upamiętnia także Santon – pagórek leżący na zachód od wsi Tvarožná. Na stanowisko artylerii wybrał je sam strateg Napoleon.

pokaż

Pałac Slavkov - Austerlitz

Przepiękny pałac z przepięknym parkiem pałacowym. Warto tu przyjechać nie tylko podczas Dni Napoleońskich.

pokaż

Wieża Akacjowa

Wieża widokowa (Rozhledna Akátova věž), wybudowana w 2009 roku na wzgórzu Výhon, ma unikatową konstrukcję z betonu, metalu i drewna. Akacjowego – jakżeby inaczej.

pokaż

Pomnik Piśmiennictwa na Morawach/Klasztor w Rajhradzie

Rajhrad to idealne miejsce na krótki wypad za Brno. Tutejszy Pomnik Piśmiennictwa na Morawach zainteresuje nie tylko miłośników książek.

pokaż

Brneńskie łaźnie piwne

Łaźnie piwne w centrum Brna oferują szeroką gamę relaksujących kąpieli i zabiegów dla każdego, nie tylko dla wyznawców złotego trunku.

pokaż

Brneńskie podziemia

Brno nie posiada metra. Mimo wszystko w tutejszych podziemiach panuje całkiem spory ruch. W upalny letni dzień można zażyć ochłody w labiryncie pod Zelným trhem lub w ossuarium u św. Jakuba.

pokaż

Willa Tugendhat

Skąd rozciąga się prawdopodobnie najpiękniejsza panorama Brna? Z ulicy Černopolní. To między innymi dlatego stanął tu jeden z najważniejszych budynków architektury funkcjonalistycznej…

pokaż

Morawskie Muzeum Ziemskie – Pałac Dietrichsteinów

Masz ochotę na porządne muzeum z rzadkimi eksponatami? Już sam budynek i jego otoczenie są warte zobaczenia. Skieruj swoje kroki na Zelný trh.

pokaż

Jaskinia Výpustek

Fabryka w jaskini? Przekonaj się na własne oczy, jakie sceny mogą odgrywać się w jaskini...

pokaż

Willa Löw-Beer

Pokaźna secesyjna willa wygląda bardziej jak pałac. Jest przypomnieniem rodziny, której przedsiębiorczy zapał na zawsze zmienił charakter wsi Svitávka.

pokaż

Kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny w Křtinach

Perła Moraw Południowych, która wystawia się na pokaz wszystkim zmierzającym z Brna do Křtin, zapierając dech w piersiach.

pokaż