Synagoga w Dolních Kounicach

Przepiękne Dolní Kounice z jedną z najstarszych synagog na Morawach. Idealne miejsce na wycieczkę.

więcej informacji do ulubionychNasze aktualne polecajki

A tutaj już byłeś?

Znaleźliśmy więcej miejsc, które mogłyby Ci się spodobać. Sprawdź jakie.

znaleziono 12 miejsc

Klasztor Rosa Coeli w Dolních Kounicach

Klasztor został założony w 1181 roku przez Wilhelma z Pulína – jako zadośćuczynienie za ekscesy wojenne – dla sióstr ze zgromadzenia norbertanek.

pokaż

Założenie zamkowo-pałacowe Dolní Kounice

Miłośnicy zamków i pałaców będą tu w swoim żywiole – zamek i pałac w jednym miejscu! I to nie byle jakim…

pokaż

Permonium – park rozrywki z fabułą

Raj dla małych skarbników i dużych dorosłych. Największy nadziemny labirynt w Czechach oraz pozostałe atrakcje angażują mięśnie i zwoje mózgowe.

pokaż

Renesansowy pałac w Rosicach

Dawniej gotycka warownia, dziś renesansowy pałac. Największa atrakcja Rosic wznosi się na wzgórzu nad miastem. W swoich wnętrzach skrywa zabawki i schron przeciwatomowy.

pokaż

Pomnik Piśmiennictwa na Morawach/Klasztor w Rajhradzie

Rajhrad to idealne miejsce na krótki wypad za Brno. Tutejszy Pomnik Piśmiennictwa na Morawach zainteresuje nie tylko miłośników książek.

pokaż

Pałac Moravský Krumlov

Pałac, który lubi gościć unikatowe dzieła malarstwa. Na przykład te ze zbiorów Medy a Jana Mládków… A co powiesz na rundkę disc golfa w parku pałacowym?

pokaż

Epopeja słowiańska Alfonsa Muchy

Fenomenalny symbolista, ikona dojrzałej secesji, mistrz gry ze światłem i cieniem. Ale przede wszystkim człowiek, który podarował narodowi czeskiemu słynną Epopeję słowiańską.

pokaż

Morawskie Muzeum Ziemskie – Anthrophos

Tajemnicza nazwa Anthropos sugeruje, że nie będzie to opowieść o tortach ani o piwie. Będzie to opowieść o mamutach, ich łowcach oraz najstarszej sztuce Europy.

pokaż

VIDA! science centrum Brno

6 tysięcy metrów kwadratowych nauki pokazuje, jak działa świat. I to w sposób atrakcyjny i zrozumiały zarówno dla 5-letniej księżniczki, jak i 40-letniego taty. Czas wystrzelić rakietę.

pokaż

Zoo Brno

W tym morawskim lesie żyje ponad 400 gatunków zwierząt, również tych najbardziej egzotycznych, jak pandki rude czy lwy pustynne. Działa tu brneńskie zoo!

pokaż

Zapora Brneńska

W bezpośrednim sąsiedztwie stolicy Moraw, pośród zieleni, z romantycznym zamkiem Veveří i statkami wycieczkowymi… idealny relaks!

pokaż

Wieża Akacjowa

Wieża widokowa (Rozhledna Akátova věž), wybudowana w 2009 roku na wzgórzu Výhon, ma unikatową konstrukcję z betonu, metalu i drewna. Akacjowego – jakżeby inaczej.

pokaż