Klasztor Rosa Coeli w Dolních Kounicach

Klasztor został założony w 1181 roku przez Wilhelma z Pulína – jako zadośćuczynienie za ekscesy wojenne – dla sióstr ze zgromadzenia norbertanek.

więcej informacji do ulubionychNasze aktualne polecajki

A tutaj już byłeś?

Znaleźliśmy więcej miejsc, które mogłyby Ci się spodobać. Sprawdź jakie.

znaleziono 12 miejsc

Założenie zamkowo-pałacowe Dolní Kounice

Miłośnicy zamków i pałaców będą tu w swoim żywiole – zamek i pałac w jednym miejscu! I to nie byle jakim…

pokaż

Synagoga w Dolních Kounicach

Przepiękne Dolní Kounice z jedną z najstarszych synagog na Morawach. Idealne miejsce na wycieczkę.

pokaż

Permonium – park rozrywki z fabułą

Raj dla małych skarbników i dużych dorosłych. Największy nadziemny labirynt w Czechach oraz pozostałe atrakcje angażują mięśnie i zwoje mózgowe.

pokaż

Renesansowy pałac w Rosicach

Dawniej gotycka warownia, dziś renesansowy pałac. Największa atrakcja Rosic wznosi się na wzgórzu nad miastem. W swoich wnętrzach skrywa zabawki i schron przeciwatomowy.

pokaż

Pomnik Piśmiennictwa na Morawach/Klasztor w Rajhradzie

Rajhrad to idealne miejsce na krótki wypad za Brno. Tutejszy Pomnik Piśmiennictwa na Morawach zainteresuje nie tylko miłośników książek.

pokaż

Morawskie Muzeum Ziemskie – Anthrophos

Tajemnicza nazwa Anthropos sugeruje, że nie będzie to opowieść o tortach ani o piwie. Będzie to opowieść o mamutach, ich łowcach oraz najstarszej sztuce Europy.

pokaż

VIDA! science centrum Brno

6 tysięcy metrów kwadratowych nauki pokazuje, jak działa świat. I to w sposób atrakcyjny i zrozumiały zarówno dla 5-letniej księżniczki, jak i 40-letniego taty. Czas wystrzelić rakietę.

pokaż

Pałac Moravský Krumlov

Pałac, który lubi gościć unikatowe dzieła malarstwa. Na przykład te ze zbiorów Medy a Jana Mládków… A co powiesz na rundkę disc golfa w parku pałacowym?

pokaż

Epopeja słowiańska Alfonsa Muchy

Fenomenalny symbolista, ikona dojrzałej secesji, mistrz gry ze światłem i cieniem. Ale przede wszystkim człowiek, który podarował narodowi czeskiemu słynną Epopeję słowiańską.

pokaż

Wieża Akacjowa

Wieża widokowa (Rozhledna Akátova věž), wybudowana w 2009 roku na wzgórzu Výhon, ma unikatową konstrukcję z betonu, metalu i drewna. Akacjowego – jakżeby inaczej.

pokaż

Muzeum Mendla

„Mamo, Mendel to był ten pan od grochu?“ Czyli Poznaj brneńskiego geniusza oraz miejsce, w którym zrodziła się genetyka.

pokaż

Zoo Brno

W tym morawskim lesie żyje ponad 400 gatunków zwierząt, również tych najbardziej egzotycznych, jak pandki rude czy lwy pustynne. Działa tu brneńskie zoo!

pokaż