Wieża Akacjowa

Wieża widokowa (Rozhledna Akátova věž), wybudowana w 2009 roku na wzgórzu Výhon, ma unikatową konstrukcję z betonu, metalu i drewna. Akacjowego – jakżeby inaczej.

więcej informacji do ulubionychNasze aktualne polecajki

A tutaj już byłeś?

Znaleźliśmy więcej miejsc, które mogłyby Ci się spodobać. Sprawdź jakie.

znaleziono 12 miejsc

Pomnik Piśmiennictwa na Morawach/Klasztor w Rajhradzie

Rajhrad to idealne miejsce na krótki wypad za Brno. Tutejszy Pomnik Piśmiennictwa na Morawach zainteresuje nie tylko miłośników książek.

pokaż

Wieża widokowa i sady migdałowe Hustopeče

Obejmij spojrzeniem jedyny w Czechach i największy w Europie Środkowej sad migdałowy. Ale na wieży widokowej lista atrakcji w Hustopečach się nie kończy.

pokaż

Pomnik Mogiła Pokoju

W tym miejscu po raz pierwszy w Europie oddano hołd wszystkim ofiarom krwawego konfliktu bez wyjątku. Również Ty możesz tu uczcić poległych w bitwie…

pokaż

Zbiorniki Nové Mlýny

Trio zbiorników wodnych u stóp Wzgórz Pawłowskich. Ruiny zamku Děvičky spoglądają z wysoka na opuszczony kościół, którego sylwetka odbija się w tafli wody. Romantyka non plus ultra.

pokaż

Aqualand Moravia

Największy aquapark jak okiem sięgnąć. I do tego z wodą z odwiertu geotermalnego, pełną dobroczynnych minerałów. Jako bonus panorama Pálavy.

pokaż

Brama do Imperium Rzymskiego

Dotarła tu historia – tysiące żołnierzy rzymskich, dla których powstała pierwsza udokumentowana łaźnia na czeskich ziemiach!

pokaż

Morawskie Muzeum Ziemskie – Pałac Dietrichsteinów

Masz ochotę na porządne muzeum z rzadkimi eksponatami? Już sam budynek i jego otoczenie są warte zobaczenia. Skieruj swoje kroki na Zelný trh.

pokaż

Wenus z Dolních Věstonic

Urzekająco piękna figurka wypalona z gliny przyniosła do tej małej południowomorawskiej wioski poruszenie światowego formatu. Dlaczego tak fascynuje?

pokaż

Brneńskie podziemia

Brno nie posiada metra. Mimo wszystko w tutejszych podziemiach panuje całkiem spory ruch. W upalny letni dzień można zażyć ochłody w labiryncie pod Zelným trhem lub w ossuarium u św. Jakuba.

pokaż

VIDA! science centrum Brno

6 tysięcy metrów kwadratowych nauki pokazuje, jak działa świat. I to w sposób atrakcyjny i zrozumiały zarówno dla 5-letniej księżniczki, jak i 40-letniego taty. Czas wystrzelić rakietę.

pokaż

Muzeum Mendla

„Mamo, Mendel to był ten pan od grochu?“ Czyli Poznaj brneńskiego geniusza oraz miejsce, w którym zrodziła się genetyka.

pokaż

Brneńskie łaźnie piwne

Łaźnie piwne w centrum Brna oferują szeroką gamę relaksujących kąpieli i zabiegów dla każdego, nie tylko dla wyznawców złotego trunku.

pokaż