Obserwatorium astronomiczne i planetarium Brno

Nowoczesna świątynia nauki nie bez powodu zbiera lajki. Oferowane przez nią programy są po prostu mega.

więcej informacji do ulubionychNasze aktualne polecajki

A tutaj już byłeś?

Znaleźliśmy więcej miejsc, które mogłyby Ci się spodobać. Sprawdź jakie.

znaleziono 12 miejsc

Muzeum Mendla

„Mamo, Mendel to był ten pan od grochu?“ Czyli Poznaj brneńskiego geniusza oraz miejsce, w którym zrodziła się genetyka.

pokaż

VIDA! science centrum Brno

6 tysięcy metrów kwadratowych nauki pokazuje, jak działa świat. I to w sposób atrakcyjny i zrozumiały zarówno dla 5-letniej księżniczki, jak i 40-letniego taty. Czas wystrzelić rakietę.

pokaż

Zamek Špilberk

Jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w Brnie, słynne więzienie, amfiteatr letni i idealne miejsce na spacery z widokiem na miasto – witaj na Špilberku.

pokaż

Morawskie Muzeum Ziemskie – Anthrophos

Tajemnicza nazwa Anthropos sugeruje, że nie będzie to opowieść o tortach ani o piwie. Będzie to opowieść o mamutach, ich łowcach oraz najstarszej sztuce Europy.

pokaż

Galeria Morawska w Brnie

W drugim co do wielkości mieście w Czechach znajdziesz drugie co do wielkości muzeum sztuki. Ale pod wieloma względami jest to numer jeden!

pokaż

Muzeum Techniki w Brnie

Dlaczego muzeum zdobywa nagrody jedna po drugiej? Ponieważ technika nie jest tu jakąś wyższą filozofią! To znaczy jest i nie jest…

pokaż

Miasto Brno

Brno. Metropolia, w której jest wszystko. Miasto, które trzeba bliżej poznać.

pokaż

Napoleońskie Brno

Czy Napoleon zawitał do Brna? Tak! Co więcej, w pamiętnym roku 1805 w stolicy Moraw spędził więcej czasu niż na polu bitwy pod Austerlitz.

pokaż

Morawskie Muzeum Ziemskie – Pałac Dietrichsteinów

Masz ochotę na porządne muzeum z rzadkimi eksponatami? Już sam budynek i jego otoczenie są warte zobaczenia. Skieruj swoje kroki na Zelný trh.

pokaż

Brneńskie podziemia

Brno nie posiada metra. Mimo wszystko w tutejszych podziemiach panuje całkiem spory ruch. W upalny letni dzień można zażyć ochłody w labiryncie pod Zelným trhem lub w ossuarium u św. Jakuba.

pokaż

Willa Löw-Beer

Pokaźna secesyjna willa wygląda bardziej jak pałac. Jest przypomnieniem rodziny, której przedsiębiorczy zapał na zawsze zmienił charakter wsi Svitávka.

pokaż

Brneńskie łaźnie piwne

Łaźnie piwne w centrum Brna oferują szeroką gamę relaksujących kąpieli i zabiegów dla każdego, nie tylko dla wyznawców złotego trunku.

pokaż