Santon

Bitwę trzech cesarzy upamiętnia także Santon – pagórek leżący na zachód od wsi Tvarožná. Na stanowisko artylerii wybrał je sam strateg Napoleon.

więcej informacji do ulubionych


adres

Santon


Nasze aktualne polecajki

A tutaj już byłeś?

Znaleźliśmy więcej miejsc, które mogłyby Ci się spodobać. Sprawdź jakie.

znaleziono 12 miejsc

Pomnik na Žurániu

Jedno z charakterystycznych miejsc na słynnym polu bitwy trzech cesarzy, w którym można poczuć atmosferę wydarzeń pamiętnego roku 1805.

pokaż

Pomnik Mogiła Pokoju

W tym miejscu po raz pierwszy w Europie oddano hołd wszystkim ofiarom krwawego konfliktu bez wyjątku. Również Ty możesz tu uczcić poległych w bitwie…

pokaż

Jaskinia Výpustek

Fabryka w jaskini? Przekonaj się na własne oczy, jakie sceny mogą odgrywać się w jaskini...

pokaż

Kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny w Křtinach

Perła Moraw Południowych, która wystawia się na pokaz wszystkim zmierzającym z Brna do Křtin, zapierając dech w piersiach.

pokaż

Pałac Slavkov - Austerlitz

Przepiękny pałac z przepięknym parkiem pałacowym. Warto tu przyjechać nie tylko podczas Dni Napoleońskich.

pokaż

Singletrail Morawski Kras

Single tracki są nie tylko dla singli! A już na pewno nie te w Morawskim Krasie. Wskakuj na rower, zapowiada się niezła jazda.

pokaż

Rudicki Ponor

Rudicki Ponor (Rudické propádání) jest dominującym elementem krajobrazu centralnej części Morawskiego Krasu. Wraz z Byczą Skałą (Byčí skala) tworzy drugi co do długości system jaskiniowy w Czechach o łącznej długości ponad 13 kilometrów!

pokaż

Willa Tugendhat

Skąd rozciąga się prawdopodobnie najpiękniejsza panorama Brna? Z ulicy Černopolní. To między innymi dlatego stanął tu jeden z najważniejszych budynków architektury funkcjonalistycznej…

pokaż

Wiatrak w Rudicy

We wsi Rudice niedaleko Blanska stoi młyn typu holenderskiego i muzeum w jednym. Do dzieci podchodzi się tu przyjaźnie i nietradycyjnie…

pokaż

Brneńskie łaźnie piwne

Łaźnie piwne w centrum Brna oferują szeroką gamę relaksujących kąpieli i zabiegów dla każdego, nie tylko dla wyznawców złotego trunku.

pokaż

Willa Löw-Beer

Pokaźna secesyjna willa wygląda bardziej jak pałac. Jest przypomnieniem rodziny, której przedsiębiorczy zapał na zawsze zmienił charakter wsi Svitávka.

pokaż

Brneńskie podziemia

Brno nie posiada metra. Mimo wszystko w tutejszych podziemiach panuje całkiem spory ruch. W upalny letni dzień można zażyć ochłody w labiryncie pod Zelným trhem lub w ossuarium u św. Jakuba.

pokaż