Napoleońskie Brno

Czy Napoleon zawitał do Brna? Tak! Co więcej, w pamiętnym roku 1805 w stolicy Moraw spędził więcej czasu niż na polu bitwy pod Austerlitz.

więcej informacji do ulubionych


adres

Brno


Nasze aktualne polecajki

A tutaj już byłeś?

Znaleźliśmy więcej miejsc, które mogłyby Ci się spodobać. Sprawdź jakie.

znaleziono 12 miejsc

Miasto Brno

Brno. Metropolia, w której jest wszystko. Miasto, które trzeba bliżej poznać.

pokaż

Galeria Morawska w Brnie

W drugim co do wielkości mieście w Czechach znajdziesz drugie co do wielkości muzeum sztuki. Ale pod wieloma względami jest to numer jeden!

pokaż

Brneńskie łaźnie piwne

Łaźnie piwne w centrum Brna oferują szeroką gamę relaksujących kąpieli i zabiegów dla każdego, nie tylko dla wyznawców złotego trunku.

pokaż

Brneńskie podziemia

Brno nie posiada metra. Mimo wszystko w tutejszych podziemiach panuje całkiem spory ruch. W upalny letni dzień można zażyć ochłody w labiryncie pod Zelným trhem lub w ossuarium u św. Jakuba.

pokaż

Willa Löw-Beer

Pokaźna secesyjna willa wygląda bardziej jak pałac. Jest przypomnieniem rodziny, której przedsiębiorczy zapał na zawsze zmienił charakter wsi Svitávka.

pokaż

Morawskie Muzeum Ziemskie – Pałac Dietrichsteinów

Masz ochotę na porządne muzeum z rzadkimi eksponatami? Już sam budynek i jego otoczenie są warte zobaczenia. Skieruj swoje kroki na Zelný trh.

pokaż

Zamek Špilberk

Jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w Brnie, słynne więzienie, amfiteatr letni i idealne miejsce na spacery z widokiem na miasto – witaj na Špilberku.

pokaż

Willa Tugendhat

Skąd rozciąga się prawdopodobnie najpiękniejsza panorama Brna? Z ulicy Černopolní. To między innymi dlatego stanął tu jeden z najważniejszych budynków architektury funkcjonalistycznej…

pokaż

Muzeum Mendla

„Mamo, Mendel to był ten pan od grochu?“ Czyli Poznaj brneńskiego geniusza oraz miejsce, w którym zrodziła się genetyka.

pokaż

Obserwatorium astronomiczne i planetarium Brno

Nowoczesna świątynia nauki nie bez powodu zbiera lajki. Oferowane przez nią programy są po prostu mega.

pokaż

VIDA! science centrum Brno

6 tysięcy metrów kwadratowych nauki pokazuje, jak działa świat. I to w sposób atrakcyjny i zrozumiały zarówno dla 5-letniej księżniczki, jak i 40-letniego taty. Czas wystrzelić rakietę.

pokaż

Muzeum Techniki w Brnie

Dlaczego muzeum zdobywa nagrody jedna po drugiej? Ponieważ technika nie jest tu jakąś wyższą filozofią! To znaczy jest i nie jest…

pokaż