Pałac Miroslav

Legenda głosi, że około 912 roku na małej skale wśród bagien pod czujnym okiem księżniczki Miroslavy wyrosła twierdza wodna. Dziś ma postać pałacu i nosi nazwę Miroslav.

więcej informacji do ulubionychNasze aktualne polecajki

A tutaj już byłeś?

Znaleźliśmy więcej miejsc, które mogłyby Ci się spodobać. Sprawdź jakie.

znaleziono 12 miejsc

Pałac Moravský Krumlov

Pałac, który lubi gościć unikatowe dzieła malarstwa. Na przykład te ze zbiorów Medy a Jana Mládków… A co powiesz na rundkę disc golfa w parku pałacowym?

pokaż

Epopeja słowiańska Alfonsa Muchy

Fenomenalny symbolista, ikona dojrzałej secesji, mistrz gry ze światłem i cieniem. Ale przede wszystkim człowiek, który podarował narodowi czeskiemu słynną Epopeję słowiańską.

pokaż

Permonium – park rozrywki z fabułą

Raj dla małych skarbników i dużych dorosłych. Największy nadziemny labirynt w Czechach oraz pozostałe atrakcje angażują mięśnie i zwoje mózgowe.

pokaż

Synagoga w Dolních Kounicach

Przepiękne Dolní Kounice z jedną z najstarszych synagog na Morawach. Idealne miejsce na wycieczkę.

pokaż

Młyn wodny w Slupie

Budowla techniczna również może być piękna i fascynująca. Wybierz się do pokaźnego śnieżnobiałego młyna, który prezentuje młynarstwo od najdawniejszych czasów po współczesność.

pokaż

Założenie zamkowo-pałacowe Dolní Kounice

Miłośnicy zamków i pałaców będą tu w swoim żywiole – zamek i pałac w jednym miejscu! I to nie byle jakim…

pokaż

Klasztor Rosa Coeli w Dolních Kounicach

Klasztor został założony w 1181 roku przez Wilhelma z Pulína – jako zadośćuczynienie za ekscesy wojenne – dla sióstr ze zgromadzenia norbertanek.

pokaż

Renesansowy pałac w Rosicach

Dawniej gotycka warownia, dziś renesansowy pałac. Największa atrakcja Rosic wznosi się na wzgórzu nad miastem. W swoich wnętrzach skrywa zabawki i schron przeciwatomowy.

pokaż

Brama do Imperium Rzymskiego

Dotarła tu historia – tysiące żołnierzy rzymskich, dla których powstała pierwsza udokumentowana łaźnia na czeskich ziemiach!

pokaż

Aqualand Moravia

Największy aquapark jak okiem sięgnąć. I do tego z wodą z odwiertu geotermalnego, pełną dobroczynnych minerałów. Jako bonus panorama Pálavy.

pokaż

Klasztor Louka w Znojmie

Pierwotne lokum Biblioteki Strahovskiej, dziś winiarska skarbnica regionu. Dasz się namówić na degustację?

pokaż

Znojemskie podziemia

Jeden z największych labiryntów podziemnych w Europie Środkowej to nie lada atrakcja zarówno dzieci, jak i dla dorosłych.

pokaż