Lomnice k. Tišnova

Malownicza Lomnice to nieodkryta perła Moraw Południowych. Znajdziesz tu pałac, barokowy rynek, pomnik króla piwa Gambrinusa oraz szlak Járy Cimrmana.

więcej informacji do ulubionychNasze aktualne polecajki

A tutaj już byłeś?

Znaleźliśmy więcej miejsc, które mogłyby Ci się spodobać. Sprawdź jakie.

znaleziono 12 miejsc

Zamek Pernštejn

Czechy właściwe mają Karlštejn, Morawa ma Pernštejn. Trudno o bardziej fotogeniczny zamek!

pokaż

Sportpark Boskovice

Lubisz pedałować po leśnych drogach? Boskovicki Sportpark oferuje też pumptrack i świetne zaplecze. Single tracki w lesie Doubrava już czekają.

pokaż

Pałac Lysice

Urokliwa rezydencja szlachecka o bogatej historii również dziś wiedzie aktywne życie kulturalne. Możesz wziąć udział w zwiedzaniu w strojach z epoki lub w targach ślubnych.

pokaż

Pałac Kunštát

Jeden z najstarszych zamków na Morawach – obecnie pałac – przypadnie do gustu fanom bogato zdobionych wnętrz historycznych.

pokaż

Jaskinia Blanickich Rycerzy

Wyobraź sobie jaskinię zamieszkaną przez gigantyczne posągi. A ponieważ mowa o legendarnych blanickich rycerzach, koniecznie trzeba to zobaczyć!

pokaż

Tkanina drukowana – pracownia i muzeum w Olešnicy

Od 2018 roku wśród pereł niematerialnego dziedzictwa UNESCO znaleźć można tkaninę drukowaną. W Olešnicy jej tradycję od ponad dwóch stuleci pielęgnuje rodzina Danzingerów.

pokaż

Wellness Kuřim

Aquapark z kilkoma basenami, zjeżdżalnią i salą fitness oferuje również usługi dla spragnionych relaksu – m.in. zabiegi regeneracyjne oraz taras do opalania.

pokaż

Zamek Veveří

Zapora jak morze, zamek jak Brno. Wyrusz na poszukiwanie jednego z największych morawskich założeń zamkowych, które znajduje się na wyciągnięcie ręki od stolicy Moraw.

pokaż

Zapora Brneńska

W bezpośrednim sąsiedztwie stolicy Moraw, pośród zieleni, z romantycznym zamkiem Veveří i statkami wycieczkowymi… idealny relaks!

pokaż

Zoo Brno

W tym morawskim lesie żyje ponad 400 gatunków zwierząt, również tych najbardziej egzotycznych, jak pandki rude czy lwy pustynne. Działa tu brneńskie zoo!

pokaż

Pałac Letovice

Chciałbyś być właścicielem pałacu? A umiałbyś go odrestaurować? W Letovicach prywatny właściciel spisał się znakomicie.

pokaż

Renesansowy pałac w Rosicach

Dawniej gotycka warownia, dziś renesansowy pałac. Największa atrakcja Rosic wznosi się na wzgórzu nad miastem. W swoich wnętrzach skrywa zabawki i schron przeciwatomowy.

pokaż