Epopeja słowiańska Alfonsa Muchy

Fenomenalny symbolista, ikona dojrzałej secesji, mistrz gry ze światłem i cieniem. Ale przede wszystkim człowiek, który podarował narodowi czeskiemu słynną Epopeję słowiańską.

więcej informacji do ulubionychNasze aktualne polecajki

A tutaj już byłeś?

Znaleźliśmy więcej miejsc, które mogłyby Ci się spodobać. Sprawdź jakie.

znaleziono 12 miejsc

Pałac Moravský Krumlov

Pałac, który lubi gościć unikatowe dzieła malarstwa. Na przykład te ze zbiorów Medy a Jana Mládków… A co powiesz na rundkę disc golfa w parku pałacowym?

pokaż

Permonium – park rozrywki z fabułą

Raj dla małych skarbników i dużych dorosłych. Największy nadziemny labirynt w Czechach oraz pozostałe atrakcje angażują mięśnie i zwoje mózgowe.

pokaż

Pałac Miroslav

Legenda głosi, że około 912 roku na małej skale wśród bagien pod czujnym okiem księżniczki Miroslavy wyrosła twierdza wodna. Dziś ma postać pałacu i nosi nazwę Miroslav.

pokaż

Renesansowy pałac w Rosicach

Dawniej gotycka warownia, dziś renesansowy pałac. Największa atrakcja Rosic wznosi się na wzgórzu nad miastem. W swoich wnętrzach skrywa zabawki i schron przeciwatomowy.

pokaż

Synagoga w Dolních Kounicach

Przepiękne Dolní Kounice z jedną z najstarszych synagog na Morawach. Idealne miejsce na wycieczkę.

pokaż

Klasztor Rosa Coeli w Dolních Kounicach

Klasztor został założony w 1181 roku przez Wilhelma z Pulína – jako zadośćuczynienie za ekscesy wojenne – dla sióstr ze zgromadzenia norbertanek.

pokaż

Założenie zamkowo-pałacowe Dolní Kounice

Miłośnicy zamków i pałaców będą tu w swoim żywiole – zamek i pałac w jednym miejscu! I to nie byle jakim…

pokaż

Zamek Veveří

Zapora jak morze, zamek jak Brno. Wyrusz na poszukiwanie jednego z największych morawskich założeń zamkowych, które znajduje się na wyciągnięcie ręki od stolicy Moraw.

pokaż

Sportpark Boskovice

Lubisz pedałować po leśnych drogach? Boskovicki Sportpark oferuje też pumptrack i świetne zaplecze. Single tracki w lesie Doubrava już czekają.

pokaż

Zapora Brneńska

W bezpośrednim sąsiedztwie stolicy Moraw, pośród zieleni, z romantycznym zamkiem Veveří i statkami wycieczkowymi… idealny relaks!

pokaż

Młyn wodny w Slupie

Budowla techniczna również może być piękna i fascynująca. Wybierz się do pokaźnego śnieżnobiałego młyna, który prezentuje młynarstwo od najdawniejszych czasów po współczesność.

pokaż

Zoo Brno

W tym morawskim lesie żyje ponad 400 gatunków zwierząt, również tych najbardziej egzotycznych, jak pandki rude czy lwy pustynne. Działa tu brneńskie zoo!

pokaż